توصیه متخصص زنان به زائرین مکه مکرمه/ اهمیت رعایت بهداشت

[ad_1]

توصیه متخصص زنان به زائرین مکه مکرمه/ اهمیت رعایت بهداشت

عضو انجمن متخصصین زنان و مامایی ایران گفت: زائرین مکه مکرمه در راستای پیشگیری از ابتلا به عفونت‌های قارچی ملزم به رعایت برخی نکات ضروری هستند.   دکتر فرشته دانشمند در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت اظهار داشت: با توجه به گرمای شدید هوا در مکه مکرمه، خانم‌ها باید مراقب باشند که […]

عضو انجمن متخصصین زنان و مامایی ایران گفت: زائرین مکه مکرمه در راستای پیشگیری از ابتلا به عفونت‌های قارچی ملزم به رعایت برخی نکات ضروری هستند.

 

دکتر فرشته دانشمند در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت اظهار داشت: با توجه به گرمای شدید هوا در مکه مکرمه، خانم‌ها باید مراقب باشند که در معرض ابتلا به عفونت‌های قارچی قرار نگیرند.

متخصص زنان، زایمان و نازایی تصریح کرد: عفونت‌های قارچی در صورت عدم تعویض زود به زود لباس زیر، رعایت نکردن اصول بهداشتی و مرطوب بودن لباس‌های زیر بروز می‌یابد. بنابراین خانم‌ها در طول سفر زیارتی خود نباید نسبت به توجه و رعایت این نکات غافل شوند.
وی ادامه داد: این عفونت‌های سفید رنگ مانند تکه‌های پنیر است و ایجاد سوزش و خارش می‌کند.
وی توصیه کرد: به طور کلی خانم‌ها در طول سفر مکه نباید از مصرف به اندازه آب غافل شوند، چرا که با کاهش میزان آب بدن امکان افزایش عفونت‌های ادراری هم بیشتر خواهد شد.

دانشمند تأکید کرد: به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود به دلیل زیارت و انجام اعمال حج، خانم‌ها قاعدگی خود را با استفاده از قرص های ضد بارداری به تعویق بیاندازند؛ زیرا گرما،کمبود آب و مصرف طولانی مدت این قرص‌ها امکان دارد موجب تشکیل لخته‌های خون در سیستم عصبی و قلب آنها شود. بنابراین این کار به هیچ عنوان پسنیده نیست.

وی با تأکید بر تزریق واکسن‌های مننژیت و آنفولانزا قبل از سفر به مکه مکرمه توصیه کرد: خانم‌های باردار برای انجام اعمال حج در ازدحام شدید جمعیت قرار نگیرند.

 

کد خبرنگار: ۴۱۰۱۰۰

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *