خانه های بازپروری، فرصتی برای زندگی امن

[ad_1]

خانه های بازپروری، فرصتی برای زندگی امن

خبرگزاری سلامت: در جامعه مدرنیته کنونی و با توجه به توسعه تکنولوژی و فناوری های روز در دنیا، خشونت علیه زنان و دختران به اشکال مختلف از فیزیکی تا روحی-روانی و عاطفی بروز می کند؛ کما این که زنان و دخترانی هستند که به امید زندگی بهتر در دام شیادانی گرفتار می شوند که خلاصی […]

خبرگزاری سلامت: در جامعه مدرنیته کنونی و با توجه به توسعه تکنولوژی و فناوری های روز در دنیا، خشونت علیه زنان و دختران به اشکال مختلف از فیزیکی تا روحی-روانی و عاطفی بروز می کند؛ کما این که زنان و دخترانی هستند که به امید زندگی بهتر در دام شیادانی گرفتار می شوند که خلاصی از آن چندان آسان به نظر نمی آید، لیکن در خانه های بازپروری فرصتی برای زندگی دوباره برایشان فراهم می شود.
دکتر سلمان خدادادی رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، رسیدگی به وضعیت افرادی که دوره های بازپروری را می گذرانند از موضوعاتی عنوان کرد که می بایست مورد توجه قرار گیرد.
خدادادی تاکید دارد در صورتی که فرهنگسازی لازم برای بازگشت این افراد به جامعه صورت نگیرد، نتیجه رضایت بخشی حاصل نخواهد شد.
وی عنوان کرد که برای تربیت نیروی انسانی در کشور سرمایه گذاری قابل توجهی انجام می شود. در صورتی که به این مساله توجه نشود، آینده فرزندان ما و کشور قابل تامل خواهد بود.

خانه های امن، فرصتی برای کاهش آسیب های اجتماعی است تا زنان و دخترانی که از سوی خانواده، نزدیکان، همسر و یا فرزندان دچار نوعی آسیب شده و یا از جامعه طرد شده اند، به زندگی عادی بازگردند.

 

کد خبرنگار: ۴۱۰۲۵

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *