در اولویت قرار گرفتن سلامت در دولت دوازدهم،رسیدن به نظام سلامت کارآمد را نزدیک می کند

[ad_1]

در اولویت قرار گرفتن سلامت در دولت دوازدهم،رسیدن به نظام سلامت کارآمد را نزدیک می کند

وزیر بهداشت در سفر به استان سمنان، مرکز تصویر برداری پزشکی گرمسار را که توسط بخش خصوصی ساخته و تجهیز شده است را افتتاح کرد.   به گزارش خبرگزاری سلامت دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه افتتاح این مرکز، با اشاره به پنجمین سفر خود به استان سمنان، گفت: خیلی خوشحالم که اقدامات بسیار خوبی […]

وزیر بهداشت در سفر به استان سمنان، مرکز تصویر برداری پزشکی گرمسار را که توسط بخش خصوصی ساخته و تجهیز شده است را افتتاح کرد.

 

به گزارش خبرگزاری سلامت دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه افتتاح این مرکز، با اشاره به پنجمین سفر خود به استان سمنان، گفت: خیلی خوشحالم که اقدامات بسیار خوبی در دولت اول دکتر روحانی در حوزه بهداشت و درمان کشور و از جمله این استان انجام شد.

 

وزیر بهداشت تصریح کرد: خوشحالم که رییس جمهور، سراسر کشور را به یک چشم می بیند و سفارش وی برای رسیدگی به محرومان و مستضعفین، بیشتر از دیگران است و در استان سمنان نیز مناطقی وجود داشت که کمتر برخوردار بودند و هنوز هم هستند اما خوشبختانه چندین بیمارستان در این استان ساخته، تجهیزات مورد نیاز تامین و تعداد متخصصان دوبرابر شد و زیرساخت های بهداشتی آن، رو به گسترش است.

 

دکتر هاشمی تاکید کرد: باید تلاش بیشتری شود تا وضعیت بهداشت و درمان کشور و از جمله استان سمنان، مطلوب تر شود و امیدواریم که طرح های بهداشتی و درمانی در شهرهای مختلف استان سمنان که شاهد افتتاح آن بودیم ، مورد قبول درگاه الهی و رضایت مردم قرار بگیرد.

 

وزیر بهداشت از مرکز تصویربرداری پزشکی گرمسار به عنوان یکی از مجهزترین مراکز تصویر برداری یاد کرد و گفت: خوشحالیم که بخش خصوصی به حوزه سلامت وارد شده و سرمایه خود را در این حوزه قرار می دهد اما باید تسهیلات بیشتری برای آنها در نظر بگیریم.

 

دکتر هاشمی در پایان تصریح کرد: اقدامات ۴ سال گذشته در حوزه بهداشت و درمان در حد توان دولت بود و مردم نیز به خوبی شرایط دولت اول دکتر روحانی را درک کردند و آگاه و همراه دولت هستند و نشانه آن، رای اعتماد مجدد به دکتر روحانی بود و این، می تواند ما را دوباره امیدوار کند که سلامت در دولت دوازدهم نیز از اولویت های اصلی دولت باشد و ما را تا رسیدن به نظام سلامت کارآمد، نزدیک کند.

 

گفتنی است مرکز تصویربرداری پزشکی گرمسار شامل بخش های سی تی اسکن، ام آر آی، رادیولوژی، سونوگرافی و ماموگرافی است که عملیات ساخت آن در زمینی به مساحت ۱۰ هزار متر مربع و زیربنای ۲۵۰۰ متر مربع در ۵ طبقه از سال ۹۲ آغاز شده بود و برای ساخت و تجهیز آن، ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است و در آینده بنا است کلینیک تخصصی شبانه روزی شامل بخش های قلب، مغز، چشم و زیبایی و آزمایشگاه نیز به آن اضافه شود.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *