مشتاقیم از تجربیات درمانی هلال احمر ایران استفاده کنیم

[ad_1]

مشتاقیم از تجربیات درمانی هلال احمر ایران استفاده کنیم

 خانم گراسیا آلبان دتورس با اشاره به این‌که صلیب سرخ اکوادور دارای شبکه‌های سلامت است، گفت: تمایل داریم در بخش‌های درمانی از تجربیات و تخصص‌های درمانی هلال احمر ایران به ویژه در درمان ناباروری بهره بگیریم.   به گزارش خبرگزاری سلامت، دکتر حمید چوبینه مدیرعامل مجتمع دارویی درمانی هلال ایران با خوشامد گویی به خانم […]

 خانم گراسیا آلبان دتورس با اشاره به این‌که صلیب سرخ اکوادور دارای شبکه‌های سلامت است، گفت: تمایل داریم در بخش‌های درمانی از تجربیات و تخصص‌های درمانی هلال احمر ایران به ویژه در درمان ناباروری بهره بگیریم.

 

به گزارش خبرگزاری سلامت، دکتر حمید چوبینه مدیرعامل مجتمع دارویی درمانی هلال ایران با خوشامد گویی به خانم گراسیا آلبان دتورس، رییس صلیب سرخ اکوادور، خانم مونیکا پسانتیس و تانیا مارسلا سانچز مدیرکل سازمان خون و مدیر خدمات بشردوستانه گفت: فعالیت‌های جمعیت هلال احمر ایران همانند کشور ایران تنوع زیادی دارد و هلال احمر جمهوری اسلامی ایران علاوه بر فعالیت‌های امدادی در بخش درمان،  تولیدات کاربردی و آموزش جوانان داوطلب فعالیت‌های ارزشمندی دارد.

به گفته چوبینه، مجتمع دارویی درمانی هلال ایران در سال ۵۳ اهدا شده و از تاریخ به بعد به همت جمعیت هلال احمر خدمات دارویی و درمانی ارائه می‌کند.

وی در این مورد اضافه کرد: در این مرکز که فعالیت‌های در حوزه چشم پزشکی، در مان بیماران نابارور، دیالیز و … انجام می‌شود سالانه ۲۵۰ هزار مراجعه کننده دارد که از این تعداد مراجعه کنندگانی از کشورهای همسایه نیز وجود دارد.

چوبینه خاطرنشان کرد: در بخش درمان بیماران خارجی به دلیل هزینه‌های پایین و دانش بالایی که متخصصان ما دارند این بخش رونق زیادی دارد و سالانه پذیرای بیمارانی از کشورهای عراق، عمان، تاجیکستان و حتی کشورهایی مانند تانزانیا هستیم.

مدیرعامل مجتمع دارویی درمانی هلال ایران همچنین به اقدامات این مرکز در درمان بیماران نیازمند اشاره کرد و گفت: در بحث کمک به بیماران نیازمند سالانه ۱۵ میلیارد ریال هزینه می‌شود که این مبلغ به صورت تعرفه در درمان بیماران نیازمند هزینه می‌شود.

 

مشتاقیم از تجربیات درمانی هلال احمر ایران استفاده کنیم 

 

خانم گراسیا آلبان دتورس، هم در این دیدار گفت اشتراکات ما در مباحث انسان‌دوستانه در صلیب سرخ و هلال احمر باعث شده ما در این بازدید خیلی هیجان زده باشیم.

وی افزود: ما خوشحالیم که از یکی از افتخارآمیزترین جمعیت‌های جهانی بازدید می‌کنیم و به دلیل وجود مرکز توانبخشی ایران در اکوادور با فعالیت‌های شما آشنایی داریم، ولی این دیدار تجربه بسیار مثبتی در فعالیت‌های دو جانبه خواهد بود.

دتورس خاطرنشان کرد: روحیه بشردوستانه اشترک ما است و از روزی که از فعالیت‌های شما بازدید کردیم، به فکر اشتراکات و تجربه‌های مشترک هستیم و این آمادگی وجود دارد تا از دانش و تجربیات شما استفاده کنیم.

رئیس صلیب سرخ اکوادور با مثبت خواندن بحث توریست درمانی پیشنهاد داد که این طرح به صورت یک ایده جهانی از سوی جمعیت هلال احمر ایران مطرح شود تا بتوان از آن به صورت مناسب بهره برداری کرد.

وی در پایان با اشاره به این‌که صلیب سرخ اکوادور دارای شبکه‌های سلامت است، گفت: تمایل داریم در بخش‌های درمانی از تجربیات و تخصص‌های شما به ویژه در درمان ناباروری بهره بگیریم.

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *